كمپانی كلوپلاست یک شرکت چندملیتی دانماركی است كه محصولات و خدماتی را توسعه می دهد که زندگی را برای افرادی که دارای شرایط پزشکی خاص هستند آسان تر می کند.  فعاليت كلوپلاست شامل توليد محصولات مراقبت از استومی، مراقبت از بی اختياری، مراقبت از زخم و پوست، اورولوژی و ارائه خدمات مرتبط با آنها می باشد. از زمانی كه كلوپلاست اولين كيسه استومی در دنيا را توليد نمود تا به امروز ماموريت آن تلاش برای كمک به بيماران بوده است تا به زندگی طبيعی برگردند.
در ايران نيز هلدينگ برتر، نماينده انحصاری محصولات كلوپلاست، بيش از بيست سال است كه سابقه درخشان ارائه محصولات با كيفيت اين كمپانی و خدمات رايگان و همكاری با جامعه پزشكی را با هدف ارتقا سطح سلامت جامعه دارد.

نخستین کیسه استومی مدرن در چه تاریخی و چگونه ساخته شد؟

تولید اولین کیسه استومی به شکل امروزی منشاء تولد کمپانی کلوپلاست دانمارک شد:

در سال 1954 پرستار دانمارکی الیز سورنسن (Elise Sorensen) با مشاهده وضعیت اسفبار خواهرش، که برای نجات از سرطان کولون تحت عمل جراحی کولوستومی قرار گرفته بود، بسیار تحت تاثیر قرار گرفت. او از خواهرش می‏ شنید که چگونه ترس از نشت ترشحات کولوستومی زندگی اجتماعی وی را مختل و او را منزوی کرده است. الیز افکار خود را معطوف بر یافتن راه حلی برای این مشکل بزرگ نمود.

نتیجه این تلاش فکری، ایده ساخت یک کیسه چسب‏دار بود تا از نشت ترشحات جلوگیری کند. این ایده می‏توانست به خواهرش و هزاران انسان دیگر نیز که از این مشکل رنج می‏ کشیدند، کمک کند تا دوباره به زندگی طبیعی بازگردند. اما این فقط یک ایده بود و باید به نحوی تجسم واقعی می‏ یافت. الیز با تولیدکنندگان مختلفی ارتباط برقرار کرد، اما همگی دست رد بر سینه او زدند. سرانجام الیز به سراغ آقای لوئیز هانسن رفت، که یک تولید کننده محصولات پلاستیکی بود، و بر ایده خود پافشاری کرد. پاسخ دوباره منفی بود. داستان می‏ توانست در همین جا به پایان برسد. اما همسر آقای هانسن، که خود نیز یک پرستار بود، پی به ارزش واقعی این ایده برد و هانسن را ترغیب به پذیرش همکاری نمود … و این آغاز تولید اولین “کیسه کولوستومی دانمارکی” به عنوان اولین کیسه استومی مدرن در دنیا و تولد شرکت کلوپلاست بود.